Düzce Kesilen Ağaç İçin Ağlayan Doruk’a Ağaç Dikme Sözü

Kesilen ağaç için ağlayan Doruk’a ağaç dikme sözü

DÜZCE’de, okul yolu üzerindeki ağacın kesildiğini görünce ağlayan 8 yaşındaki Doruk Tuzcu’nun görüntüleri sosyal medyada yayılırken, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Doruk’a ağaç dikme sözü verdi.

Düzce’de özel bir okulda eğitim gören 2’nci sınıf öğrencisi Doruk Tuzcu, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi yanındaki ağacın kesildiğini görünce büyük üzüntü yaşadı. Ağacın köküne kapanan çocuk ağlarken, çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Doruk’un üzüntüsü kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Görüntüleri izleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Doruk Tuzcu ve babası Emrah Tuzcu ile kesilen ağacın yanında buluşarak Doruk Tuzcu’ya onun adına bir ağaç dikileceği sözü verdi. Doruk Tuzcu, ağacın kesilmesi nedeniyle çok fazla üzüntü duyduğunu belirtti.

Emrah Tuzcu, Doruk gibi çocukların çoğalmasını isteyerek ‘Biz böyle bir evlada sahip olduğumuzdan dolayı Allah’a şükür ediyoruz. İyi ki böyle bir evlada sahibim. Annesi ile okuldan gelirken ağacın kesildiğini görüyor. Bizim oğlan durmadan karşıya geçiyor ve ağaca sarılıyor. Annesi peşinden gelip cep telefonu ile çekiyor. Biz bu videoyu paylaşırken şunun ön plana çıkmasını istedik. Herkesin Doruk gibi bir kalbi olmasını istedik. Ağaçların kuruduktan sonra kesilmesi gerekiyor, ancak yerine ağaç dikilmesi de gerekiyor. Böyle bir evlada sahip olduğum için herkesin görmesini istedik. Video çok paylaşılınca haber oldu. Burada art bir niyet gütmüyoruz. Kurumlar ağaç kesiyor yada başka bir amacımız yoktu. Bizim amacımız doğa sevgisini aşılamaktı. Doruk gibi çocukların ve nesillerin çoğalmasını umuyorum’ dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise Doruk Tuzcu’ya ağaç dikme sözü vererek, ‘Ben görüntüleri izledim. Belediyemiz park bahçeler müdürlüğü dalları çok kuruduğu ve döküldüğü için, çevreye zarar verdiği için kesmişler. Evladımız görmüş ve üzülmüş. Bende kendisi ile görüşmek istedim. Biz evladımızın adına onun adına ağaç dikelim istiyoruz. Kendisi duyarlı. Şu anda çok büyük bir park yapıyoruz. Sürekli ağaç dikiyoruz. Her tarafı yeşillik ve ağaçlık bir ilde yaşıyoruz. Ağaç kesmiyoruz’ diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*