Instagram’a aranan özellik! ‘Sessiz mod’ özelliği geliyor

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Instagram yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Yeniliklere imza atmaya devam eden Instagram şirketi, bu kez ‘Sessiz mod’ özelliğini getiriyor. İşte sessiz mod özelliğinin detayları…

Instagram’a ‘sessiz mod’ özelliği geliyor!

Kullanıcılara uygulama üzerinde daha fazla kontrol sağlamaları için tasarlanan ‘sessiz mod özelliği’ yakın süreçte Instagram’da aktif olacak.

Instagram’ın bu yeni hizmeti ile, platformda tıpkı telefonlardaki ‘Rahatsız Etmeyin’ ayarı gibi bir özellik yer almış olacak. Bu özellik aktif olduğunda Instagram telefonunuza herhangi bir bildirim gönderemeyecek. Ayrıca bu özelliği aktif eden kullanıcıların profilinde ise ‘sessiz modda’ olduğu gösterilecek. Bunun yanında mesaj gönderen başka kullanıcılar, ulaşmak istedikleri kişinin müsait olmadığı bilgisini alacak.

Belirli saatler içinde kullanılabilecek

Kullanıcılar, Instagram tarafından sunulan yeni ‘Sessiz Mod’ özelliğini belirli saatler için de aktif edebilme imkanına sahip olacak. Bu saatlerin dışına çıkıldığında ise Instagram bildirimlerin bir özetini kullanıcıya iletecek.

Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor

Sessiz Mod özelliğinin Türkiye’ye geleceği tarih ise merak ediliyor. Özellik bugünden itibaren Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerde kullanılabilir hale gelecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*