Düzce Hırsızı Yakalatmak İçin Pankart Astı

Düzce’de, Hacer Kuşçuoğlu oğlunun düğün masrafları için biriktirdiği parayı komşusunun çelik kasasına koydu. Kasadan 80 bin lirası çalınınca şikayetçi olan Hacer Kuşçuoğlu, evinin önüne pankart asarak hırsızı ihbar edene 10 bin TL, yakalatana 20 bin TL vereceğini bildirdi. Düzce’nin Arapçiftliği Mahallesi’nde oturan Hacer Kuşçuoğlu, oğlunun düğün masrafları için biriktirdiği paraları komşusu olan Gülten Ş.’nin evinde bulunan çelik kasaya koydu. Hacer Kuşçuoğlu zaman zaman eline geçen parayı da bu kasaya koyarak biriktirmeye başladı. Hacer Kuşçuoğlu’nun 4 yılda 80 bin lira parası birikti. Hacer Kuşçuoğlu, 5 ay önce parayı almak için komşusuna gittiğinde paraların çalındığı haberini aldı. Bunun üzerine Düzce Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulunan Hacer Kuşçuoğlu, bu arada oğlunun da düğünü yaparak borca girdi. Hacer Kuşçuoğlu aradan geçen 5 aylık süreçte herhangi bir sonuç alamayınca evinin önüne üzerinde ‘Bu mahallede yapılan hırsızlığı yapanı yada yapanları ihbar edene 10 bin TL, yakalatana 20 bin TL ödül verilecektir. İhbar edenin adı gizli tutulacaktır’ yazılı pankart astı.

Hacer Kuşçuoğlu şikayetçi olduğunu, ancak bir sonuç alamadığını belirterek, 80 bin civarı kaybım var. Üzüntüden 5 aydır ne yaptığımızı bilmiyoruz. Belki insafa gelirler, belki getirirler diye bekliyoruz. Bu kazanç benim 25 senelik emeğim, çoluk çocuğumdan arttırdığım evimden arttırdığım emeğim. Kardeşim komşum diye güvendim. Komşumuzun kasası vardı. Arkadaşlar oraya paralarını koyunca bizde çok güvendik. Evimizden biriydi. Biz gidiyorduk o geliyordu. Önce kardeşim koydu, 2 komşum vardı onlarda koydu. Bende koydum. Kapılarını biz açıp kapatmıyorduk. Kendisi kilitliyordu kendisi saklıyordu. Kasanın anahtarını bilmiyorduk. Çocuğumuzun düğünü vardı paralarımı geri alacaktım. Paraların olmadığını öğrendik. Neden 4 sene önce değil, neden düğüne 3 ay kala yapıldı Hırsızlık olayı gibi değil. Evin kapısını açıyor. Kendi parası alıyor, eltisinin doları içeride bizimkiler gidiyor. dedi.

Borç alarak oğlunun düğününü yaptığını belirten Kuşçuoğlu, Ben etraftan para toplayarak düğün yaptım. Çalışacak durumum yok. Bu benim alın terim. Ben hukuki olarak gideceğim kadar gideceğim. Hırsızlıktan da geçtim. Ben ev sahibinden paramı talep ediyorum. Silah zoru ile koymadık ama ben kasama güvenmiyorum alın poşetlerinizi diyebilirdi. Bu kadar mağdur edilmez ki, aldın onu korumak sana düşmez mi Kendimden fazla güvenmesem bunu koyar mıydım Keşke evimden çalınsaydı derdim. Şikayetçi olduk. Ev halkından biri olmadan bu paranın alınması zor. Bir insaf eden olur, belki savcı birini bulur. Ama 5 aydır bir şey olmadı. Benim varım, yokum oydu. Biz çok mağduruz. Bilen varsa duyan varsa Allah rızası için insafa gelsinler. Onu istiyorum. Ne onlar yıpransınlar ne biz yıpranalım. Ben hakkımı geri istiyorum. İnşallah duyan olur söyleyen olur diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*