Kuzu karkası vince bağlanarak havaya kaldırıldı! Restoran reklamında şok ceza

İstanbul’da bir restoran sosyal medya hesapları için reklam filmi çektirmek istedi. Ocakbaşı olarak bilinen et restoranı, kuzu karkası vince bağlanarak havaya kaldırıldı. Vince bağlanan et, daha sonra aşağı indirildi ve çakarlı bir otomobile bindirildi. Bahçelievler Yenibosna otobüs durağında çekilen reklam filminde otomobil, çakarları açık vaziyette siren çalarak restorana doğru ilerlerken görüntülendi.

Reklam filmi restorana ait sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Ancak görüntülerde çakarlı otomobili fark edenler duruma tepki gösterdi. Görüntüler emniyeti de harekete geçirdi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, görüntülerdeki otomobilin plakasından sürücüye ulaştı. A.F. isimli kişiye ait olduğu belirlenen otomobilde, çakar tertibatının usulsüz olduğu tespit edildi. Ekipler A.F.’ye ‘Mevzuatta belirtilen ışıklı veya sesli uyarı işareti veren cihazları, mevzuatta izin verilmeyen araçlara takmak ve kullanmak’  suçundan bin 823, ‘Cam filmi taktırmak’ maddesinden 427 lira olmak üzere toplamda 2 bin 250 lira para cezası uyguladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*