15 Temmuz mesajlarında milli irade vurgusu

ANKARA Milliyet – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz 2016’da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyor; 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Bağımsızlığına, egemenliğine ve demokrasisine her daim sahip çıkan aziz Türk milletinin, devletini sokaktan topladığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde; kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Darbelerden çok çekmiş ve bedeller ödemiş olan yüce milletimiz, tarihimizin en hain terör örgütü FETÖ’ye karşı dimdik durmuştur. Dünya demokrasi tarihinde ender rastlanacak bir duruş sergileyen milletimiz, demokrasisine ve milli iradeye sahip çıkmıştır. Dünya demokrasi tarihi bu direnişle yeniden yazılmıştır.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 15 Temmuz’da darbe teşebbüsüne karşı verdiği mücadeleyle Türk halkı, dünya demokrasi tarihine geçecek büyük bir destan yazmıştır. Türk halkı; demokrasi, millet, devlet ve vatan düşmanlarına en büyük darbeyi indirmiştir. 15 Temmuz, Türk demokrasi tarihinde bir dönüm noktasıdır. Artık Türkiye’de muhtıralar, darbe teşebbüsleri ve darbeler devri kapanmıştır. Bundan sonra darbe teşebbüsüne niyetlenecek ve kalkışacak hain alçaklar, daima karşılarında Türk halkını bulacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 15 Temmuz’da yaşananlar, eğitimin her konuda olduğu gibi demokrasiye olan inancın bireyler tarafından özümsenmesinde de önemli bir işlevi olduğunu ortaya koymuştur. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı olarak ‘demokrasi’ kavramının gelecek kuşaklara doğru anlatılması, çocuklarımızın her anlamda demokrasi kültürünü içtenlikle benimsemesi ve milli iradenin gücüne canı gönülden inanması için çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*